همه چیز درباره جراحی زیبایی پلک
ژوئن 25, 2017
پیکر تراشی لیپوماتیک
ژوئن 26, 2017

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

افتادگی پلک چشم به دلایل متفاوتی رخ می دهد از جمله :

 • عضلات اطراف چشم و پلک شل شده باشد
 • افزایش سن
 • به طور مادرزادی

بسیاری از افراد برای اینکه افتادگی پلک را رفع نمایند، عمل جراحی زیبایی پلک (فوقانی و تحتانی) را روی پلک خود انجام می دهند. این عمل باعث می شود پوست و عضلات پلک و پشت چشم کشیده شود . بعد از انجام این عمل زیبایی برای تنظیم نمودن ابرو با پلک از لیزر استفاده می کنند و لیفتینگ ابرو را انجام می دهند.

جراحی افتادگی پلک بسیار حساس می باشد و به عصب‌های بینایی فرد نزدیک هست و مرتکب شدن هرگونه اشتباهی امکان دارد عوارضی جبران‌ناپذیر به بار آورد. بنابراین در انتخاب کلینیک زیبایی و  جراح متخصص باید توجه بیشتری داشته باشیم. پزشک جراح کیفیت بافت نرم و استخوان‌های دور چشم و نیز موقعیت ابروی شمارا ارزیابی می کند. بر اساس نتایجی که به‌دست‌  می آورد و در نظر گرفتن شرایط خاص فرد بیمار، توصیه‌های لازم را به بیمار می کند. همچنین در مورد خطرات عمل و عوارض جانبی که احتمال می دهد رخ دهد نیز با شما صحبت می کند تا تصمیمی که بیمار می گیرد براساس آگاهی و آشنایی از فرآیند عمل جراحی باشد.

در این مقاله با شما در رابطه با جراحی زیبایی افتادگی پلک (بلفاروپلاستی) و انواع آن و نیز مراقبت‌های بعد از عمل و هزینه جراحی زیبایی پلک صحبت خواهیم کرد.

دلایل انجام جراحی افتادگی پلک

انجام عمل جراحی پلک دلایل مختلفی دارد و متخصصانی که با تجربه هستند تأثیرات بسیاری در بهبود یافتن ظاهر فرد جهت شاداب و جوان نشان دادن چشمان بیمار می توانند داشته باشند. دلایل اصلی استفاده کرد افراد از عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) را در زیر به اطلاع شما می رسانیم:

 • افتادگی پلک :

چنانچه بر روی پلک بالا پوست اضافی وجود داشته باشد باعث می شود بالای چشم پف باشد، این مورد ظاهر فرد را خسته و ناراحت نشان می دهد. حتی در حالت‌های شدیدتر، وجود پف بالای چشم می‌تواند دید فرد را هم دچار مشکل کند.

 • پف زیر چشم :

پف چشم می تواند علت های مختلفی داشته باشد. به طور مثال یکی از دلایل پف زیر چشم کمبود خواب می باشد اما هر چه سن افزایش پیدا می کند نیز، معمولا پف زیر چشم ایجاد خواهد شد. این مشکل غالبا به علت کشیدگی بیش‌ازحد لایه‌های پلک پایین ظاهر می‌شود و این مشکل را چنانچه بخواهیم درمان کنیم به سادگی با استفاده از عمل زیبایی پلک قابل حل می باشد.

 • افتادگی پوست و چین‌وچروک زیر چشم :

اگر پوست و بافت زیر چشم‌ها سست شوند می‌تواند ظاهر یک فرد را مسن جلوه دهد و جهت هموار کردن این چین و چروک دور چشم و افتادگی به وجود آمده، انجام عمل جراحی افتادگی پلک می تواند مفید واقع شود.

 • چشم‌های سنگین و پژمرده :

امکان دارد پلک ها حجم زیادی از چربی را به خود جذب نمایند و به‌ این‌ترتیب همیشه ظاهر فرد خسته‌ به نظر برسد. در هرحال خارج کردن این چربی با استفاده از عمل جراحی پلک بالا و پایین امکان دارد و به‌ این‌ ترتیب ظاهر فرد بهتر و شاداب‌تر خواهد شد و باعث می شود چشم ها درشت تر شوند.

بلفاروپلاستی به طور حتم می‌تواند ظاهر چشم‌ها را بهتر کند و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را اصلاح نماید و در نتیجه منجر می شود که پلک‌های پایینی واضح تر، چشم درشت تر و ظاهر کلی چشم‌ها جذاب تر شود.

جراحی زیبایی افتادگی پلک

یکی از دلایل اصلی که برخی افراد به آن دلیل عمل جراحی زیبایی پلک چشم(بلفاروپلاستی) را انجام می دهند افتادگی پلک می باشد با این کار پوست اضافی را برمی دارند و سفت می کنند تا به ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر دست پیدا کنند. بلفاروپلاستی باعث می شود پوست آویزان شده در اطراف چشم‌ها سفت شود و ظاهر فرد زیباتر و جوان‌تر به نظر آید.

گاهی وقت ها برای بهبود بینایی فرد هم بلفاروپلاستی را می‌توان انحام داد، با کاهش مانع ایجادشده در جلوی چشم‌ان فرد به علت زیاد شدن افتادگی پلک چشم . عمل جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند باعث شود که پوست، عضلات و گاها چربی اضافی بر روی پلک‌های بالا یا پایین حدف شود. در بعضی حالات، امکان دارد شما نیاز به حذف پوست داشته باشید و نه عضلات پلک. یا امکان دارد انجام عمل جراحی بر روی هر دو پلک‌های بالا و پایین شما به‌صورت همزمان نیاز باشد.

مزیت های جراحی پلک

 • مزیت دیگر جراحی زیبایی پلک جذابیت بخشیدن بیشتر به چهره فرد، بزرگ نمودن چشم و افزودن اعتماد به نفس در فرد می باشد.
 • با برطرف کردن پف آلودگی و کیسه‌های زیر پلک پایین و همچنین افتادگی پوست پلک بالا، ذارای ظاهری سالم شوید و جوان‌تر به نظر برسید.
 • مشکلات بینایی ناشی از افتادگی پلک را دیگر نخواهید داشت.
 • تمام اسکار ناشی از لیفت پلک چشم در چین طبیعی پلک شما پنهان خواهد شد، به‌طوری که تقریبا” غیر قابل تشخیص هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *